GAÜN’de uluslararası dergilerde yayın yapma semineri

Seminerin ilk bölümünde konuşan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında görevli Kütüphaneci Suat Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi Kütüphanesinin basılı ve elektronik kaynaklarını anlatarak kullanıcıların kaynakları daha verimli ve etkin bir şekilde kullanmak için bulunan araçları tanıttı.

Seminerin ikinci bölümünde ise Emerald Yayınevinden Mine Tonta Uluslararası Dergilerde Yayın yaparken dikkat edilmesi gereken kuralları ve incelikleri anlatarak akademisyenlere etki değeri yüksek bir makalenin özellikleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca ilk defa yayın yapacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine dergi seçerken dikkat edilmesi gereken özellikleri anlatarak yayıncılardan geri dönen makalelerden örnekler vererek yapılmaması gereken hataları, geri dönen makalelere neler yapılabileceğini ve makale yazarken yararlanabilecekleri kaynakları tanıttı.

Bir önceki yazımız olan Sanko Park’ta minik yetenekler büyük hediyelerin sahibi oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir