İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı Gaziantep’te açıldı

’si yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı Gaziantep’te açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekili İsmail Gerim yaptı. Gerim, konuşmasında çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı.

Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen fuara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Yegin’in yanı sıra Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, oda, borsa ve sendika başkanları, iş adamları ve kurumların temsilcileri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği neticesinde Mesleki ve Teknik Eğitim veren okullardan iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmalar yaparak okul OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi alan Adıyaman’da 2, Diyarbakır’da 1, Kocaeli’de 1 ve Yalova’da 1 okula protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Ödül töreni sonrası ise protokol ve katılımcılar tarafından 4-7 mayıs tarihleri arasında sürecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı gezildi.

Bir önceki yazımız olan (Özel haber) Suriyeli aile 500 yıllık geleneği Gaziantep’te sürdürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir