Şehit ve gazilerin Anneler Günü kutlamasında duygusal anlar

Anneler Günü vesilesiyle, Zeynep İlhan, 1993 yılında Siirt’in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıda yaralanan ve felç olan oğlu Mehmet İlhan’a 24 yıldır bir bebek gibi bakması nedeniyle, yılın annesi ödülü verildi. Anne Zeynep İlhan gözyaşlarını tutamadı. Anne Zeynep İlhan’ı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sarılarak teselli etti. Tüm annelerin anneler gününü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Vatan için bayrak için evladını gönderen ve ardından vatan sağ olsun diyen annelerimizsiniz. Bugün burada nefes alabiliyorsak bunun mimarı sahibi sizlersiniz. Evlat aşkına rağmen vatan aşkını daha yüksek tutan o kutsal duruşunuzdan dolayı sizleri alkışlıyorum” dedi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise annelerin haklarının ödenemeyeceğini, doğumdan ölüme kadar her zaman bizlere annelik yaptığını, annelerimizin fedakar ve gayretin timsali olduğunu belirtti.

Programda gazi ve gazi eş ve annelerine plaket, Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye edildi. Program pasta kesimiyle son buldu.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep’te Girişimci sermayesinin Anadolu buluşmaları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir