Taklit ürünler ele geçirilen deponun sahibinin gerçek kimliği parmak izinden tespit edildi

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, yürüttükleri çalışmalarda Şehitkamil ilçesinde bulunan bir depoda marka tescilli ve logolu zeytinyağı, ayçiçek yağı ve şampuan gibi ürünlerin taklitlerinin üretiminin yapılarak piyasaya sürüldüğü bilgileri üzerine harekete geçti. Ekiplerin belirledikleri bir depoya yaptığı baskında satışa hazır ve dolu vaziyette ve 18, 5, 1 ve 0,5 LT.’lik tenekeler içerisinde bulunan toplam 20 bin 782 litre zeytinyağı ve ayçiçek yağı, satışa hazır 600 mililitre 60 adet şampuan ve toplam 3 bin 974 adet boş teneke ele geçirildi. Piyasa değeri tahmini 536 bin TL olan sahte ürünlerin yer aldığı deponun sahibi ise gözaltın alındı.

Kimlik de sahte çıktı

Depo sahibinin polislere ibraz ettiği kimliğin inceleme sonrasında sahte olduğu belirlendi. Şahsın parmak izinden kimliğin başkasına ait olduğu ortaya çıkarken, gerçek kimliği tespit edildi. Kimliği belirlenen şahsın yapılan Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunda 3 farklı mahkeme tarafından 4 ayrı suçtan aranma kaydının olduğu belirlendi.

Olayla ilgili yasal işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan GAÜN’de Afrika Günü etkinliği düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir